sobota, 17 października 2015

Może.....

A gdyby napisać post o marzeniu które mogło by się spełnić ?  Nie byłoby to cudowne ? Napisać tak o czymś o czym mocno marzymy, śnimy po nocach a rano gdybyśmy wstali rozejrzelibyśmy się i zobaczyli że marzenie ziściło ? Jakie to było by piękne prawda ?

Ja marzę o życiu na wsi, o prowadzeniu znów gospodarstwa z kozami, krową, koniem,owcami,drobiem wszelakim żerującym w obejściu ,królikami w klatkach. Marzę mieszkać w dużym domu w którym mogłabym prowadzić agroturystykę. Marzę o ogrodzie, wszechobecnej zieleni, marzę o warzywach ze swojego ogrodu o owocach ze swojego sadu, o grzybach z lasu w jesienne dni, o zapachu własnego chleba piekącego się w piecu. Marzę i może tym postem sobie wymarzę. Może rano wstanę i tam już będę w tym moim życiu w pasji?
Jak myślicie?

A może to nie marzenie już ? Może już jest w zasięgu ręki ? Może ? A gdybym napisała że w czwartek byłam w miejscu oddalonym o ponad 160 km chodziłam po trawie usłanej kasztanami, oddychałam rześkim powietrzem, czułam zapach drzew i chodziłam po dębowych deskach domu w którym mogłabym zamieszkać ? A może mi się to śniło ? Kto wie? Chyba tylko ja i Bóg.

Byłam dwa tygodnie temu na Jasnej Górze złożyć prośbę do Matki Boskiej, nie śmiałam poprosić o coś dla mnie. Pewnie dlatego że nie chodzę do kościoła, nie klękam na mszy, nie spowiadam się, modlę się gdy jestem sama. Było mi wstyd prosić dla siebie, prosiłam więc o wszystkich mi drogich ludzi. O ich zdrowie, o przetrwanie w trudnych sytuacjach w życiu ale nie prosiłam dla siebie. Na końcu modlitwy spojrzałam przed siebie i powiedziałam
- Proszę Cię wskaż mi drogę bo już nie wiem jak walczyć o przetrwanie o swoją duszę i życie.I o byt dla dzieci.

Wskazał mi drogę, czy dobrą wybrałam ? Czy dobrze odczytałam znaki ? To się okaże.
Jednak może dla mnie życie znów szykuje nową ścieżkę którą będę podążać z zamiłowaniem.

Będę pewna od razu napiszę.
Pozdrawiam ciepło


13 komentarzy:

 1. Z całego serca życzę Tobie spełnienia tego marzenia i jestem przekonana ,że się uda.Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moniko, nigdy nie rezygnuj z marzen.
  Zycze Ci z calego serca, aby "moze" sie spelnilo :)
  Pozdrawiam Cie serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz dobrze że ja idę zawsze za pan brat z marzeniami :) Pozdrawiam

   Usuń
 3. Trzymam kciuki by wszystko poszło po Twojej myśli.
  Niech Ci się spełni wszystko o czym marzysz .
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bóg nam nie pozwala zginąć, a że nie klękasz - nie przejmuj się - ważniejsza jest więź ze Stwórcą niż tzw. "religijność";) jak śpiewa Edyta Geppert - Bóg nie jest drobiazgowy;) wierze głęboko, że znajdziesz dla siebie i ten dom, i to gospodarstwo, i tych gości agroturystycznych, a nawet kościół, w którym poczujesz się jak w u siebie;)) Monia, nasi mają krążek!!! - nie wiem, co planujesz, ale na pewno się uda;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każdy modli się na swój sposób a jeśli dobry człowiek to i prośby będą wysłuchane :) Pozdrawiam i wzajemnie. :) jak widać wszystko możliwe hahhaha

   Usuń
 5. ja polecam klękanie można wymodlić wiele łask również dla siebie . Pozdrawiam serdecznie Monisiu : )

  OdpowiedzUsuń
 6. Monia...160km w którą stronę? :)
  Wierzę, że to szczęście do Ciebie WRÓCI :) :) że marzenie, to cudowne Twoje pragnienie się spełni...
  a Twoja pokora godna podziwu...jak zawsze !
  Pozdrawiam kochana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za Nysą w stronę granicy z Czechami na granicy woj opolskiego i dolnośląskiego

   Usuń
  2. :) na trasie do mojej rodzinnej miejscowości :)
   dobrze, że będzie gdzie z trasy zboczyć :)
   gratuluję Monika!!! cieszę się bardzo! :) :) :)

   Usuń
 7. Moniko, przeczytałam wszystko co się dzieje z Tobą do chwili obecnej. Czytałam w odwrotnej chronologii, ale zrozumiałam że jesteś prawie szczęśliwa, prawie, bo zupełnie będziesz, gdy będziesz miała oborę, stajenkę (jak zwał tak zwał) zapełnioną;) Życzę Ci, byś realizowała swoje plany bez problemów. Wiem że ze swoim ADHD ciągle będziesz miała nowe, ale na tym właśnie polega radość życia;)
  Trzymaj się:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.