piątek, 7 lipca 2017

Co w trawie piszczy ?

Witajcie,

obiecywałam więc i  pochwalę się jak mają się sprawy w moim obejściu. Obietnicę spełniam. Mój dom i obejście jest o wiele skromniejsze więc nie zrobi tak ogromnego wrażenia jak Dwór, jednak pokochałam te swoje małe miejsce na ziemi. Nadal dużo pracy przede mną ale  coś już się dzieje. Przy domu mamy starą studnię, wokół niej rośnie choinka i jałowce postanowiłam, że urozmaicę tę miejsce kwiatami. Oby się przyjęły i rozrosły.


Mam w planie na dniach zrobić nowy dach nad studnią, i położyć na niej gont. Tym bardziej że dzieciom zrobiłam mały domek z palet i także na dach potrzebna osłona przed deszczem.Domek nie wygląda jak z czasopisma ale jeszcze wiele przy nim pracy wykończeniowej. Na razie czasu brak a dzieci jak widać już przejęły pałeczkę hehehhe. Przyjdzie chwila że skończę go i pomaluje może wtedy będzie wyglądał atrakcyjnie. Teraz jest miejscem zabaw dzieci więc nic nie cieszy bardziej.Najwięcej pracy jest w sadzie, koszenie, przycinanie martwych gałęzi oraz wycinanie samosiejek które zabierały całą przestrzeń między starymi drzewami owocowymi. Sad zaczyna wyglądać coraz lepiej choć są w nim miejsca które przypominają bardziej magiczny sad niż zwykły.Ścięte drzewka owocowe i gałęzie zbieramy do wędzenia serów.

Uwielbiam takie stare sady,  mają swój niepowtarzalny urok. Widok z łąki na której pasą się kozy jest przepiękny! Tu już zaczyna się pasmo wyżyny, Jury Krakowsko-Częstochowskiej.A za moimi plecami las....
A w gąszczu traw poziomki...

Ogrodzenie wokół stajni służące jako okólnik już "stanęło na nogach", teraz tylko bejcowanie. Zastanawiam się tylko kiedy ja znajdę na to wszystko czas :)

Klientów na  sery przybywa każdego dnia, co mnie bardzo cieszy. Staram się urozmaicać sery by cieszyły nie tylko smakiem ale i wyglądem.
Pozdrawiam :)

2 komentarze:

  1. Polecam https://tanidach.sklep.pl/ - gont rolowany. Tanio i z dostawą gdzie chcesz. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najważniejsze, że jest kącik dla dzieci a domek jak domek ma okazję rozwijać się wraz z potrzebami. Takie domki są najlepsze bo pobudzają wyobraźnię.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.