środa, 4 kwietnia 2012

Paradoks

Ponad rok temu jak kupowałam moja kozulę Melę, facet powiedział mi "ehhh jak da litr dziennie to będzie super". Pomyślałam sobie no cóż zobaczymy ważne, że coś da byle by było dla dzieci. Po wykoceniu karmiła 3 miesiące swoje koźlaki po odstawieniu dawała tak miedzy 2-3 litry dziennie. Uśmiałam się w duchu "Facet się przeliczył". Dziś jest już po wykocie i maluchy nie nadążają z dojeniem mleka bo przybiera masowo a że upodobały sobie jeden strzyk a z drugiego popijają to wymię robi się twarde i codziennie musze ten jeden strzyk doić. Na początku był litr a dziś było 2 litry !!! Tylko w jednym strzyku :D Trafiłam na bombę mleczną, na zwykłą kozule mieszańca która dorównuje rasowym mlecznym kozom !!! Nie zawsze co się świeci jest takie wspaniałe jak nam się wydaje. Jestem dziś bardzo zadowolona z tego faktu ile daje mleka.
Piękna dziś pogoda słonko świeci i jest tak cieplutko a ja jestem uwiązana w domu , po wczorajszej wizycie sąsiadki z synem mój synek się rozchorował :( nie ma objawów żadnych prócz gorączki jaką przeszedł w nocy, sięgała nawet ponad 39 stopni. Cieszyć słońcem mogę się tylko przez okno :( Szkoda tyle mam pracy ale najbardziej szkoda mi Boryska  i córki bo zamiast bawić się na dworze musi leżeć w łóżku a córa się nudzi. Zdrowia wszystkim życzę.

9 komentarzy:

 1. No to tylko się cieszyć z takiej kozulki.Jak możesz to prześlij mi troszkę słonka bo u mnie zimnisko ,chmury i pada od samego rana.Pozdrawiam ciepło.Zdrówka synusiowi życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przesyłam :D plus trochę dobrej mocy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdrowia synkowi życzę.
  U nas +16 stopni i słonko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Buuuuuuuuu..Się pochwaliłam i od razu chmury przypełzły i chłodno się zrobiło...buuuuuuuuuu

  OdpowiedzUsuń
 5. No ja tez za szybko się cieszyłam :( chmurzyska :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Przesyłam Ci Uśmiech szczery wraz z powiewem Wiosny ...
  Życzę, oby w Twoim życiu nie zabrakło Czułości i Miłości ...
  Miłego Popołudnia i Uroczego Wieczoru ...
  P O Z D R A W I A M S E R D E C Z N I E

  OdpowiedzUsuń
 7. Smacznego jajeczka Wielkanocnego,
  dużego zająca czekoladowego,
  zdrowia niezawodnego, wielu radości,
  przez całe Święta samej wesołości.

  Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych,
  pełnych rodzinnego ciepła, wiosennego nastroju...
  życzę tego dla całej rodziny

  OdpowiedzUsuń
 8. Błogosławionych, zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzanych w gronie bliskich, smacznego jajka oraz mokrego Śmigusa Dyngusa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.