niedziela, 28 października 2012

Pierzynka

Pierzynka  otuliła naszą wieś, dzieci szczęśliwie patrzą przez okna z cieplutkiego domu na to co się dzieje za oknem. Z krótkimi przerwami pada śnieg. Z chęcią by pobiegały po śniegu i ulepiły bałwanka ale niestety dziś synek obudził się z wysoką gorączką. Znów chory.... To pierwszy taki rok gdzie wciąż jest ktoś chory a aptekarskie zryweczki nas nie opuszczają.Zawsze pomagały ziółka i w 3 dni byliśmy zdrowi teraz na te zmutowania tegoroczne nawet sok z czarnego bzu i lipy nie daje rady. Cóż w takich sytuacjach nie warto już upierać się ku swojemu tylko sięgnąć po antybiotyki,....ale nie ma co się martwic i mimo że zima przyszła szybko ( jak przewidywałam) to dziś ogarnia mnie sentymentalne uczucie zbliżających się świąt :)
Nie przygotowałam wszystkiego na zimę mam nadzieje, że jeszcze odpuści nam na trochę  bym mogła dokończyć swoją pracę jak tylko wyzdrowieję. Tym razem wzięłam sobie do serca swoje powroty choroby i nie robię nic poza tym co muszę.A więc ZIMO Droga!! daję ci tydzień i masz mi zniknąć :) Bo ja w połowie prac jestem i masz szczęście, że jestem chora i mogę się cieszyć patrząc przez okno na ciebie :) A teraz ułożę się pod kocyk i będę jak Sake słodko odpoczywać :)
Pozdrawiam !!

6 komentarzy:

 1. Odpoczywaj Moniko, odpoczywaj :) U mnie tez snieg - jak to w górach:)) Za chwile tez umieszcze fotki :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam zimie daję jeszcze dzień - i wynocha... Tylko, że chociaż śnieg przestanie padać, to ujemna temperatura zostanie :-(
  Nie lubię śniegu, walki z chłopakami żeby się należycie ubierali, przeziębień dzieci i niepokoju, kiedy mąż musi gdzieś daleko jechać.
  Jednak przyznać trzeba, że dzisiejszy śnieg od razu skierował myśli wszystkich ku Bożemu Narodzeniu :-)
  Życzę zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 3. u nas dziś też tak za oknem ;) pierzynka otuliła swoją bielą drzewa i jeszcze zieloną trawę ;)
  przepowiedziałaś jak należy zimę ;) ale mam nadzieję, że tylko na chwilę przyszła i odpuści jeszcze jesieni ;)
  ale to prawda i ja dziś już poczułam świąteczną atmosferę :) hihi
  odpoczywaj :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie też biało..na szczęście jesteśmy zdrowi

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też nasypało, a to przecież Wielkopolska, niby zawsze cieplej;) Z wrażenia Mała Rudolfa zaczęła śpiewać;) Dbajcie o siebie! Pozdrowienia i życzenia zdrowia!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz... ja też dziś juz święta poczułam...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz.